Obec Šumiac
Šumiac
Obec Šumiac
Šumiac
rozšírené vyhľadávanie

Novinky z vašej obce alebo mesta

priamo vo vašom telefóne

Zobraziť viac

Nanebovstúpenie Pána

Niekoľko týždňov sa v našich chrámoch niesol krásny hymnus: Kristu slávne vstal z mŕtvych, smrťou smrť premohol a tým čo sú v hroboch život daroval. Dnes oslavujeme Boha spievanou myšlienkou Bože vznes sa na nebesá a tvoja sláva nech sa skveje po celej zemi!

Zamýšľame sa nad pravdami týchto zmysluplných slov. Kristus ukrižovaný, vzniesol sa nad nebesia a my stále musíme vidieť súvislosti a práve cez Krista sa snažíme vidieť realitu svojho kríža a spoznávame, že práve my sme tými mŕtvymi v hrobe, ktorí potrebujú každodenné Ježišovo vzkriesenie.

To vzkriesenie je v našich životoch, v našich stretnutiach s ľuďmi, s rodinami, so svojimi deťmi, v našej viere a láske. Jednému židovskému dievčaťu sa podarilo utiecť cez múr varšavského geta a ukryť sa v jaskyni. Krátko pred tým ako vojsko spojencov zvalilo múr geta a oslobodilo ľudí, dievča zomrelo v jaskyni. Do steny jaskyne vyrylo tri vety: Verím, že existuje slnko, aj keď ho nevidím, verím v lásku aj keď ju necítim, verím v Boha, aj keď mlčí.

Vzkriesenie v Ježiša je aj láska rodičov ku svojim deťom. Keby vám niekto položil otázku, prečo milujete svoje deti, odpoveď by bola asi takáto: „Pretože sú to moje deti.“ Deti nepotrebujú urobiť nič, aby dokázali, že patria svojmu otcovi. Dobrý otec ich prijíma také, aké sú. Rovnako je to aj s božou láskou k nám. Miluje nás takých, akí sme, pretože sme jeho deti. Je to láska, ktorá nás motivuje opätovať našu lásku, dôverovať Bohu a žiť podľa jeho rád. Náš nebeský otec vezme od nás niečo len vtedy, keď nám chce dať niečo ešte lepšie. To, čo nám dáva, je vždy lepšie, než to, o čo ho my prosíme, a ak Boh dlho mlčí, určite sa chystá prehovoriť.

Aj dnes, v tento úžasný sviatok k nám Boh prehovoril cez túto svätú liturgiu, cez božie slovo, cez eucharistiu. Počas týchto neopakovateľných chvíľ sme objavili vodiacu niť, ktorá nás dnes tu všetkých spojila. Prežívame s vami vážení otcovia duchovní ticho obťažkané svetlom, nebeskú poéziu, vzdialenú hudbu, blízku lásku, ktorá opatruje každý kúsok tej unikátnej katedry. Dnes sme objavili vodiacu niť a naše duše začali tancovať a vznášať sa.

PhDr. Jarmila Gordanová

Foto: Mgr. Anna Bošeľová

Dátum vloženia: 9. 5. 2016 8:00
Dátum poslednej aktualizácie: 28. 2. 2017 15:47
Autor: Správce Webu

Aktuality

Virtuálny cintorín

Mobilná aplikácia

mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

google-play-downloadapp-store-download

Fotogaléria

kliknutím prejdete do Fotogalérie

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Univerzálny prekladač

Preklad (translations)

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:3
DNES:214
TÝŽDEŇ:977
CELKOM:667135