Obsah

Predstavujeme Vám Bc. Máriu Povolnú

Čo sa skrýva za nami, alebo pred nami, sú len drobnosti v porovnaní s tým, čo sa nachádza vo vnútri nás. Vyjadril sa kedysi Emerson a toto vyjadrenie môžeme prirovnať aj Márii Povolnej, šikovnej žene, ktorá má neskutočné zručnosti.

Ako mladé dievča sa začala učiť od svojej mamy rôzne ručné práce. Začala s vyšívaním plachiet plnou výšivkou. Keď zomrela jej mama, ostalo veľa ručných prác nedokončených. A tak naša Marka pokračovala v šľapajách svojej mamičky.

Vyšívala nedokončené čepce, prestierania, obrusy a obrazy. Jeden čepiec vyšívala až do Ameriky. Vzory a motívy čerpala z kašmírových šatiek. Popri zamestnaní stihla študovať a skončila bakalárske vzdelanie odbor vychovávateľka. Pri dosiahnutí svojich cieľov má oči stále otvorené, sústreďuje sa a uisťuje sa v tom, čo presne chce. Veď nemohla by dosiahnuť svoje ciele so zavretými očami.

Posledných desať rokov pečie známym a rodine výborné zákusky, plnkové, šľahačkové, suché a aj štrúdle. Toto kulinárstvo sa naučila od svojich príbuznych.

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate v živote, kto ste a koľko máte rokov, nikdy nie je príliš neskoro na to, aby ste sa stali tým, kým chcete byť. A Marka sa stala pre nás ostatných veľkou osobnosťou.

PhDr. Jarmila Gordanová

Foto: Šimon Bošeľa